
Вєтров Ілля
Mar 5, 2024
Промисловий туризм – це галузь, що на світовому рівні активно розвивається вже більше 50 років, завдяки реставрації старих заводів та фабрик, перетворюючи їх у сучасні творчі просторові зони.
Прикладами індустріальної спадщини стали: стара промислова зона Манчестера (Великобританія) та металургійний центр Бергслаген (Швеція), які щороку відвідують сотні тисяч туристів.
Проте, в Українських постіндустріальних містах та містечках промисловий туризм досі залишається недооціненим.
Станом на 2024 рік у кожному регіоні України є промислові зони, які через економічну неефективність, втратили актуальність та не є привабливими для інвестицій в відновлення їхніх промислових потужностей.
Недостатній розвиток промислового туризму та реновації приміщень закинутих заводів, які перебувають у власності громад, суттєво обмежує їхній потенціал для розвитку. Комплексний розвиток постіндустріальних зон в громадах – це не лише залучення туристів, а й створення нових креативних та дослідницьких майданчиків, хабів для комунікації та пошуку нових рішень. Це сприяє зменшенню економічного тиску на громади для утримання таких об’єктів, а також підвищує їхню соціальну та інвестиційну привабливість.
Здолбунівська громада володіє значним потенціалом для розвитку культурного промислового комплексу, оскільки м. Здолбунів 100 років тому було промисловим центром регіону. Залізничний вузол та цементний завод, споруджений чехами братами Єлінніками наприкінці ХІХ століття, разом із зручним логістичним розташуванням (12 км від Рівного, 7 км від міжнародної траси Київ-Чоп та залізничний вузол, який об'єднує Хмельницьку, Львівську, Волинську та Рівненську області), створюють унікальні передумови для включення міста в атлас культурно-історичних об'єктів Рівненщини.
Ми прикладемо максимальні зусилля для реалізації цього потенціалу.