
Сидорчук Дарія
Mar 23, 2024
Археологічний потенціал Здолбунівської громади
Здається проста ділянка землі, але ж який потенціал вона має!
Про який це клаптик землі йде мова?
Дивлячись на фото, пересічному глядачу здається, що нічого особливого тут немає, але ми думаємо інакше.
Ці території, які ви бачите на фотографії, - це не просто вали, а археологічні пам'ятки, свідки давніх часів - залишки городищ. Що ж таке городище ?
Городи́ще (старослов'янське) — «поселення, укріплене валами і ровами; місце, де збереглися рештки укріпленого поселення»; залишки колись укріпленого поселення.

Глинське городище, датоване VIII — серединою XIII ст. та площею 0,7 га, належить до роменської культури та давньоруського періоду. Це місце не лише історично значиме, але й культурно насичене.

Давньоруське Мильське городище (нині с.Новомильськ Здолбунівського району), знаходиться на східній окраїні села, займає мис на правому березі річки Устя. Поселення вперше згадується з подіями 1151 року,: “тут Володимир Галицький, ідучи на допомогу Юрію Довгорукому, зустрівся з Андрієм Юрійовичем, який у цей час княжив у Пересопниці.” Тут знаходили уламки ліпного і гончарного посуду та вироби із кременю бронзового віку, що свідчить про його важливість та історичне значення.
Тож, як громада можна використовувати такий археологічний скарб розвитку туризму і культури?
Варіантів насправді безліч, але такі городища мають великий потенціал для розвитку туризму та культури. Тому, так звані Археологічні парки, дуже правильне рішення для громади.
Фактично, - це музей під відкритим небом, який може містити безліч локацій для відпочинку, відвідування туристів, проведення заходів, фестивалів, розвитку історії, археології, проведення екскурсій, прогулянки, проведення таборів та багато інших ініціатив.
На нашу думку, важливо використовувати такий потенціал у розвитку громади. Адже, так званий Археологічний парк, безумовно, може стати родзинкою громади, допоможе в популяризації Здолбунова та заохотить нових туристів.
Фото – Юрій Ойцюсь